עיצוב דירת קבלן - ככה תעשו את זה כמו שצריך

עיצוב דירת קבלן – ככה תעשו את זה כמו שצריך

עיצוב דירת קבלן – על מה כל הסיפור?

עיצוב דירת קבלן מתבצע כאשר לקוחות שקונים דירה חדשה מעוניינים לשנות את עיצובה הפנימי. לפעמים אנשים מוצאים דירה במחיר מציאה ובמיקום מושלם עבורם, אך העיצוב שלה אינו לחלוטין לרוחם. במקום "להיתקע" עם דירה בעיצוב שאיננו תואם לצרכים, לרצונות ולטעם של הדיירים החדשים, אפשר פשוט לעצב אותה מחדש.

איך נעשה עיצוב דירות קבלן ובמה זה כרוך?

כדי לבצע שינויים בדירה מקבלן, מומלץ להיעזר בגורם מקצועי שידע לספק את הליווי והייעוץ המתאים ביותר למימוש החזון העיצובי של הלקוח. היעזרות במעצבת פנים לעיצוב דירת קבלן תבטיח שפרויקט השיפוץ יעזור ללקוחות להפוך את החלום למציאות, וליצור דירה בעיצוב שתמיד רציתם. 

מה ניתן לשינוי בעיצוב דירת קבלן?

במסגרת עיצוב דירת קבלן, אפשר לבצע שינויים בקירות הפנימיים של המבנה (חוץ מעמודים תומכים) באופן שמאפשר חלוקה מחדש של הדירה. כך, ניתן לאחד בין חדרים או לחילופין לפצל ביניהם כדי ליצור חדר נוסף. הזזת הקירות מתבצעת לעיתים רק בשביל להגדיל או להקטין את החלל, ללא איחוד או פיצול. כמו כן, ניתן לשנות את מיקום הברזים, מכונת הכביסה, מערכת מיזוג האוויר ואלמנטים מסוימים במערכת החשמל (לדוגמא ניתן להוסיף או לבטל נקודות חשמל). 

מה לא ניתן לשנות בעיצוב?

כל מה שקשור במעטפת החיצונית ובתשתית ההנדסית של המבנה אינו נתון לשינוי במסגרת עיצוב דירת קבלן. כך למשל, לא ניתן לשנות את המתאר החיצוני של המבנה, לרבות הקירות החיצוניים והפתחים החיצוניים (כלומר חלונות ודלתות שמובילות החוצה מהבית). בנוסף, אין אפשרות לשנות את מיקום הממ"ד, ארון החשמל וחלקים מסוימים בתשתית המים והביוב.

מה עוד חשוב לדעת על עיצוב דירות קבלן?

הדבר שהכי חשוב לדעת על תהליך העיצוב הוא שכמו בכל דבר, הטיימינג  הוא הכל. דירות חדשות מקבלן מגיעות לרוב עם מפרט קבוע מראש, שמעוגן בחוזה הרכישה. לכן, לפני שחותמים על ההסכם לקניית הדירה, יש להקפיד על הכללת סעיף שמתיר ביצוע שינויים בדירה, במימון הקבלן. 

עיצוב מחדש של דירה מקבלן לאחר שהחוזה כבר נחתם וללא הסעיף המאפשר שינויים מפחית דראסטית את הסיכוי למימוש השינוי. גם אם השכלתם להכניס את הסעיף לפני החתימה, חשוב לבקש מהקבלן המבצע את תכנית הבנייה והמפרט הטכני של הדירה.

מהו התהליך לעיצוב דירת קבלן?

במידה ותכנית השינויים התקבלה על ידי הגורמים הרלוונטיים, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לעבור על התכניות והמסמכים הרלוונטיים עם מעצבת פנים, אדריכלית או אדריכלית פנים. בשלב השני, הצרכים, המטרות והרצונות של הלקוחות יתורגמו ויעוגנו בתכנית ביצוע סדורה לפרויקט העיצוב. בשלב השלישי, תכנית העיצוב תתומחר ותופץ לצוותי הביצוע הרלוונטיים באתר הבנייה. בשלב הרביעי, יחל תהליך הביצוע עצמו, בפיקוח מעצבת הפנים וגורמים רלוונטיים אחרים. 

תרצו לשתף?
Facebook
Twitter
LinkedIn
מאמרים נוספים...
דילוג לתוכן