אדריכל בתים פרטיים – עיצוב בתים פרטיים מכל הסוגים​

8 טיפים לעיצוב בתים קטנים שמשאירים הרבה מקום לנשימה

עיצובם בתים קטנים דורש הרבה מאד מעוף ויצירתיות כדי ליצור בית שנעים להיות בו ללא תחושה של צפיפות. המוטו הוא יצירת בית פרקטי התואם את צרכי דייריו. בהתאם לגילם, לגילאי הילדים, לחשיבה ולפרקטיות הנחוצה לכל משפחה.

אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב בתים קטנים – חלוקת החלל

כדי ליצור תחושת מרחב, נוהגים לשבור קירות מסוימים שאינם קירות תומכים וכך ליצור תחושה שגודלו של הבית הוא גדול הרבה יותר מגודלו האמתי. רבים יוצרים מתחם משותף למטבח לפינת האוכל ולחדר המגורים כך שנוצר מתחם ציבורי רחב ידיים.

צביעת בתים קטנים

בחללים קטנים כדאי לצבוע את הקירות בכמה גוונים בהירים ועשירים כדי ליצור תחושת עומק וגודל. הצבע הלבן בבתים הללו יעניק תחושה של בית קטן ולכן עדיף להיות יצירתיים ולצבוע קירות בגוונים שונים משחקי הצבעים יצרו אשליה אופטית של בית הרבה יותר גדול.
מומלץ לשלב בצביעה רעיון יצירתי של ציור שחוזר על עצמו בכמה נקודות. הימצאותם של הציורים הללו שוב ושוב יוצר עניין ומרחב מרתק הרבה יותר כמו לדוגמה כמה פסים בצבעים מרהיבים היוצרים תחושת עומק.
אפשר גם להדביק על הקיר המרכזי טפט מיוחד של נוף או מיקום ייחודי בעולם, שייצור למביטים בו תחושת עומק וגודל אין סופי.

הום סטיילינג ועיצוב בתים קטנים

פיזורם של פריטי הום סטיילינג בודדים ומרתקים ברחבי הבית תיצור עניין, כמו לדוגמה שטיח איכותי וצבעוני, מוצרי נוי התלויים על גבי הקירות ופריטים המונחים על השולחנות ועל הקונסולות.
מרחב לנשימה, טיפים לעיצוב בתים קטנים שמשאירים הרבה מקום

אור טבעי ותאורה

אור טבעי החודר לרחבי הבית מוסיף לנראותו הרחבה ולכן ההמלצה היא להזמין ויטרינות רחבות המאפשרות לקרני אור השמש לחדור הביתה בשעות היום וליצור מרחב מואר וגדול.
תאורה נכונה תקנה תחושה של מקום רחב ולכן חשוב להתקין נברשות המקרינות אור למרחק רב כך שכל הסלון המוגדל הכולל את המטבח ופינות האוכל יואר הן מהתקרה והן מנברשות תואמות שיוצמדו לקירות בכמה פינות ויעבירו אלומות אור לרחבי חדר המגורים.

אחסון בחדרים

יש היום אפשרויות רבות של ניצול המרחב באופן שונה ביום ובלילה. לדוגמה חדר הכולל שולחן וארון לילדים מתבגרים. רק לקראת הלילה, הם מורידים את המטה המוצמדת לקיר, כך יוצרים חדר מרווח במשך היום שהמיטה שתוספת שטח רב בחלל, מצטרפת רק לקראת השינה.
אפשר לנצל נישות שונות גלויות ונחבאות, לאחסון ביגוד, נעליים, ספרים וכל צורך אחר. לאחסן פריטים בארגז מצעים, או בארון שייבנה מתחת לגרם המדרגות. המטרה היא למצוא נקודות ופינות שאפשר לנצל אותן לפתרונות אחסון במרחב הדירה כולה.
תקרה גבוהה מאפשרת את ניצול הגובה הרב לאחסון מוצרים שאינן בשימוש יום יומי, או ספרים ומשחקים.
מרחב לנשימה, טיפים לעיצוב בתים קטנים שמשאירים הרבה מקום

חדרי הרחצה

המגמה היא לאחד חדרי רחצה כדי ליצור פחות חדרונים בבית. חדרי הרחצה המודרניים כוללים מקלחת או אמבטיה, כיור, שירותים ומעבר למרפסת כביסה שיש בה די מקום הן למכונת כביסה, למייבש כביסה ולארון אחסון לחומרי ניקוי, סבונים וכו' . כך עיצוב בתים קטנים עובד, כמה שיותר בפחות מקום.

מראות

מראות מגדילות ואף מכפילות את מרחב המחיה. אפשר להתקין אותן בכניסה לדירה ליצירת אפקט מיוחד ואף בחדרים השונים וכך כל אחד מהם נראה גדול הרבה יותר.

קירות ודלתות

במקומות שבהם אפשר להחליף את מרקם הקירות, רצוי להזמין קיר המיוצר מלבנים העשויים מזכוכית שקופה, דלתות הזזה או ויטרינות בעלות מסגרות עץ. מחיצות עץ או פלסטיק חוסכות מקום ומגדילות את המרחב של האזור הפתוח. כך שטחו של הבית נראה רחב ואין חסימות על ידי אלמנטים כמו קירות אטומים או דלתות עץ קרירות.
בעזרת עיצוב בתים קטנים מהסוג הזה תקבלו בית קטן מרתק ומסקרן שנראה כמו בית בעל מידות גדול.

תרצו לשתף?
Facebook
Twitter
LinkedIn
מאמרים נוספים...

רונית מרום מתכננת מעצבת משפצת מפקחת מלווה מנימליסטית מדייקת מנהלת מודדת מפשיטה  מלבישה

רונית מרום מתכננת מעצבת משפצת מפקחת מלווה מנימליסטית מדייקת מנהלת מודדת מפשיטה  מלבישה

יוצרים לך בית שאתה אוהב לחזור אליו.

עשה את הצעד הראשון לעיצוב בית חלומותיך

דילוג לתוכן