עיצוב פנים דירות יוקרה בתל אביב

בחירת אזור מגורים – לאן כדאי לכם לעבור?

השאלה באיזה סוג של שכונה תרצו שביתכם ימצא חשובה יותר מאיזה בית לקנות.כדאי להשקיע הרבה מחשבה בשאלה הזו מאחר ותהיה לה השפעה ישירה על חייכם.

זהו שלב קריטי המשפיע על כל השלבים שיבואו אח"כ.

השאיפה שלנו שצורת המגורים תהייה נוחה לכל בני המשפחה, תהייה נאמנה לערכינו ואף תשקף את אישיותנו.

לפני עושים בחירת אזור מגורים כדאי לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים:

  1. תחבורה –  האם יש תחבורה ציבורית נוחה מבחינת תדירות ומסלולי נסיעה, האם נתיבי הנסיעה לרכב פרטי נוחים או פקוקים?
  2. קרבה להורים – האם חשוב לכם, להסתייע בהורים בכל הקשור לטיפול בילדים? 
  3. "לא עוזב את העיר.."  – האם אתם מעדיפים אזור צפוף או פתוח, שדה ירוק או מרחב עירוני? 
  4. מוכר מול חדש – האם זה מקום שחייתם בו כל חייכם הבוגרים? או מקום חדש לגמרי שמאפשר לצמוח ולהתחדש בו? 
  5. נוחות מול רצון – האם אתם מעדיפים בית קרקע או בבניין עם דיירים? עדיף לקנות דירה גדולה יותר? או שמא חכם יותר לחסוך במשאבים האלה, לעבוד פחות ולבלות יותר עם הילדים.
  6. תרבות וחינוך – איזה היצע תרבותי יש באזור? אילו אפשרויות יש עבור הילדים (חוגים, מוסדות תרבות, אתרי טיול ועוד)
  7. שיקולים חברתיים –  האם תרצו לגור בסביבה עם אוכלוסיה חזקה ולפרוח לצדה בקלות, או לבחור במגורים סמוך לאוכלוסיה חלשה ולנסות לפרוח ולהתחזק איתה? 
  8. "..והשכנים נאים בעיניך.."? – עד כמה יש תחושה של "שכונה" במקום, להבדיל מניכור וריחוק? עד כמה יש שם אנשים שדומים לכם, שאיתם אפשר להיפגש בשמחה, בלי להצטרך להתמודד ולהתגונן לגבי צורת חייכם ואופן החינוך? ולהבדיל, עד כמה יש במקום מספיק מגוון אנושי מעניין ומחמם לב? 
  9. טובת הילדים – מה יהיה הכי טוב עבורם? האם אפשר להפריד או לדרג את שיקולי טובתם מול שיקולי ההורים? המשפחה היא אומנם מערכת אחת, אבל האם הרצון שלנכם לגור בצורה מסוימת (למשל בעיר צפופה) לא פוגע בילדים? מצד שני, האם נכון להקריב את צורת המגורים המוכרת והרצויה לכם (למשל לעבור לפרברים), כדי שהילדים ייהנו יותר? 
  10. גודל הבית ותכנון – כמה חדרים נחוצים לכם? האם התכנון של הבית פונקציונלי ונוח עבורכם? (או האם בעזרת תכנון מחדש ניתן להפוך אותו לכזה?).

אין תשובה אחת לשאלה כיצד לבחור סביבת מגורים‏ , וגם כל אדם יענה אחרת לשאלה זו על פני זמן. לפעמים צריך לעשות עבודה עצמית פנימית כדי לאהוב את מה שיש ולהשלים עם תנאי המגורים הנוכחיים, ולפעמים צריך להמשיך לחפש – עד שנגיע אל המנוחה והנחלה תרתי משמע.

רונית מרום אדריכלות ועיצוב פנים

תרצו לשתף?
Facebook
Twitter
LinkedIn
מאמרים נוספים...
דילוג לתוכן