היתרונות המרכזיים של השבחת נכסים

השבחת נכסים – זה מה שאתם צריכים לדעת

משרד רונית מרום אדריכלות מתמקצע בתחום השבחת נכסים כבר שנים רבות. עם השנים צברנו ניסיון וידע רב שעוזר ללקוחות הרבים שלנו להשביח את נכסיהם בדרכים חדשניות ויצירתיות לשביעות רצונם המלאה.

בית למגורים

רכישת נכס היא לא קניה שמבצעים לעתים תכופות ולכן טרם הכניסה למגורים, יש להקדיש לבית חשיבה מוקדמת לגבי שינויים ותוספות אפשריות ולהתאים את הבית לאורח החיים של המשפחה שתגור בו.

במסגרת ההיערכות בודקים כמה נושאים אקוטיים:

  • אם קיימות זכויות בניה שלא נוצלו, מהו גודלו של השטח ומיקומו המדויק. בעלי הנכס ישקלו את אפשרות הגדלת הנכס, אם הנושא כדאי, אם השטח הנוסף נחוץ להם, מה ההצעות של מעצבת הפנים לניצול השטח הספציפי. קיימת אפשרות להפיכת השטח למתחם חדרים עבור הילדים, חדר עבודה, חדר ספורט, מטבח גדול המתאים לאירוח וכל רעיון אחר התואם את צרכיהם. והשאלה החשובה ביותר היא אם בעלי הדירה יכולים לממן כעת את הבנייה על פי צפי העלויות המוערך.
  • מעצבת הפנים ובעלי הדירה עוברים יחד על תכניות הבית ומעלים תהיות ומחשבות על שינויים אפשריים בשטח הקיים . הגדלת שטח חדר הרחצה, הפיכת אחד החדרים לחדר עבודה וכו'. כל רעיון נשקל בכובד ראש ובסופו של תהליך סיעור המוחות מחליטים אילו שינויים יבוצעו. החברה עובדת עם קבלנים ייעודיים רבים שכולם מבצעים מיזמים ברמה מקצועית גבוהה ביותר, עומדים בלוחות הזמנים ומסיימים את העבודה באופן מושלם.

משרד האדריכלים מבצע את ההזמנות לביצוע השינויים מהקבלנים השונים, תוך הקפדה על העברת תכניות מפורטות וכתבי כמויות מדויקים כפי שנקבעו ואושרו. צוותי הבקרה והפיקוח של המשרד מגיעים מעת לעת לבית המגורים ומוודאים כי כל קבלני המשנה מבצעים את מלאכתם כנדרש. הביקורת הקפדנית שלנו יצרה את השם המצוין שלנו כחברה שמבצעת פרויקטים מורכבים, מסיימת אותם במועד והלקוחות מאד מרוצים מהתוצאה המקצועית ומהנראות הפונקציונלית החדשה של הבית לרווחת המשפחה. אנו מאמין כי השבחת נכסים עושים כמו שצריך או שלא עושים בכלל!

היתרונות המרכזיים של השבחת נכסים

השבחת נכס להשכרה

אם רכשתם דירה נוספת או קיבלתם אותה בירושה ואתם מעוניינים להשכיר אותה כדאי לבצע בשלב ראשון סקירה כללית לגבי מצבה של הדירה, אם היא שופצה בשנים האחרונות או אם מדובר בדירה ישנה שלא שופצה במשך עשרות שנים ואינה נראית טוב, כך שככל הנראה מגיע לה לעבור השבחת נכסים מקצועית

אם מצבה התחזוקתי של הדירה אינו טוב, רצוי ומומלץ להשביח את הנכס כדי להעלות את ערכו הכללי ובמקביל גם שכר הדירה שייקבע יהיה תואם לשכר הדירה המקובל בסביבת מגורים זו .

חשוב לבצע בדירה כמה פעולות אלמנטריות כמו החלפת צנרת הברזל החלודה לצנרת מודרנית מ pvc  כדי למנוע פיצוצים עתידיים לאור גילה המופלג של צנרת הברזל הקיימת בדירה. על פי נראות הדירה מחליטים אם לטפל בנושאים נוספים כמו הריצוף בכל הדירה, איטום סדקים וצביעת כל קירות הדירה, החלפת ארונות המטבח והכלים הסניטריים בחדר הרחצה.

אכן מדובר בהוצאה כספית אך בזכות המעטפת שיוצר המשרד בפרוייקטים של השבחת נכסים, מועסקים קבלנים במחירים מצוינים תוך עמידה במסגרות התקציב שהוגדרו מראש. השינויים הבסיסיים הללו יוצרים מהפך בנראות הבית וגם בנוחות המגורים בו ולכן יהיה כעת די קל להשכיר את הדירה ולקבל תמורתה תשלום הוגן בכל חודש כך שדמי השכירות הגבוהים יכסו תוך פרק זמן קצר את עלויות השיפוץ שבוצע .

השבחת נכסים כאשר הדירה למכירה

אם אתם מעוניינים למכור את דירת המגורים שלכם או דירה אחרת ואתם מעוניינים לקבל תמורתה מחיר הוגן, מומלץ לשפר במעט את נראותה כדי שהלקוחות הפוטנציאלים יתלהבו ממנה וירכשו אותה. דירה מוזנחת אינה "מזמינה" ויהיה די קשה למכור אותה במחיר שאתם דורשים.

גם במקרה זה כדי לבצע שיפוץ בסיסי במקומות הבעייתיים, לדוגמה אם הריצוף ישן ונראה מאד לא יפה, אפשר להדביק מעליו ריצוף חדש בגוונים בהירים ונעימים או לחילופין להדביק פרקט למינציה בגוונים אפור וחום בהירים .

כל שינוי יתרום לשינוי מהותי בנראות הנכס ובערכו למכירה לנוכח השבחת הנכס שבוצעה. ברוב המקרים, ההפרש הכספי בערך המכירה הוא גדול בהרבה מעלות השיפוץ.

תרצו לשתף?
Facebook
Twitter
LinkedIn
מאמרים נוספים...
דילוג לתוכן