שינוי דיירים תל אביב, תיאום שינוי דיירים

שינוי דיירים – כל מה שאתם צריכים לדעת ב-2023

?מהו שינויי דיירים בדירות קבלן

תהליך 'שינוי דיירים' הוא תהליך בו אותו אדם שרכש דירה מקבלן יכול לשדרג או לשנות את התכנון הפנימי של הדירה ועל ידי כך לשנות את התכנון המקורי שלה במטרה שתתאים לרוכש. שינויים אלו יתוכננו על ידי המומחים של משרד רונית מרום – אדריכלית ומעצבת פנים בשרון ובמרכז הארץ.

שינויי הדירים יכולים להיות מינוריים, כמו למשל החלפת מטבח קיים או שינויים משמעותיים יותר כמו למשל שבירת קירותיה הפנימיים של הדירה ובנייתה מחדש. המומחים של משרד רונית מרום יפגשו עם הלקוח כדי לשמוע על אודות ציפיותיו ודרישותיו ויתאימו את הדירה לצרכי הלקוח וזאת לאחר מחשבה מקדימה, אישור השינויים עם הלקוח, התאמת הדירה לכל השינויים ותכנון אופטימאלי של חלק מהדירה או כל חללי הדירה.

אפשרות נוספת היא תכנון פנימי מלא של כל הדירה

כך תוכלו להתאים את הנכס לצרכים, לרצונות ולחלומות שלכם. כמעט בכל דירה חדשה עולה הדרישה  מצד הדיירים לבצע שינוי במפרט הטכני, בתכנון הדירה וברמות גימור שלה. השינויים בדרך כלל כוללים: הוספת נקודות חשמל, הוספת נקודות מים, שדרוג המטבח והריצוף ולעיתים אף כוללים הריסת קי־רות ותכנון החלל מחדש. רובנו נוציא כ-100,000 ש"ח בממוצע לשדרוג סטנדרט הקבלן, לכן מומלץ לקחת זאת בחשבון כחלק מתקציב רכישת הדירה.

 עוד בטרם שלב החתימה על חוזה רכישת הדירה חשוב מאד לקרוא את מפרט הדירה. זה בעצם זמן קריטי המהווה עבורכם הזדמנות פז, חד פעמית, התעקש להכניס לחוזה מספר סעיפים משמעותיים עבורכם, כאלה שעולים על רוחכם ואינם מופיעים בחוזה ובנספחיו. כל שינוי כזה יעשה ללא חיוב נוסף. לאחר מועד החתימה על החוזה, כל תוספת או שינוי שתרצו לבצע יהיה כרוך בתשלום נוסף ומלא. בואו נעשה קצת סדר כדי להבין מה כדאי לעשות, והכי חשוב – כיצד תצליחו לחסוך כסף!

שינוי דיירים – כל מה שאתם צריכים לדעת [מדריך]

שינוי דיירים דירת קבלן – מה אפשר ומה אי אפשר לעשות

ניתן לשנות את הקירות הפנימיים בדירה, את המיקום של הברזים, את המיקום של מכונת הכביסה, את המיקום של תקעי החשמל ולבצע שינויים במערכת המיזוג. אי אפשר לגעת במתאר החיצוני של הדירה (דבר שכולל פתחים חיצוניים), הממ"ד, הקולטנים וארון החשמל.

מתאמת שינוי דיירים – ייעוץ אדריכלי שינוי דיירים

– הצעד הראשון בתהליך שינוי דיירים יהיה מעבר משותף על תכניות ושרטוטי הדירה הסטנדרטית. הצעד השני יהיה תרגום הצרכים והרצונות של הלקוח לתכנית ביצוע אדריכלית ועיצובית. הצעד השלישי יהיה תמחור תכנית השינויים והפצתה לצוות הביצועיסטים באתר הבנייה. אנחנו במשרד מרום נפקח לאורך כל התהליך ונוודא שהתכנית אכן מיושמת כהלכה.

המומחים של משרד רונית מרום – אדריכלות ועיצוב פנים, מבטיחים לכם ניצול מקסימאלי של חללי הבית, תכנון אדריכלי מוקפד ועיצוב אסתטי המותאם ללקוח,לא תקבלו שירות שינויי דיירים כמו אצלינו במקום אחר באחריות. משרדנו מומחה בתחום ומעודכן במיטב החידושים, סגנונות העיצוב והטכנולוגיה. מעוניינים בפרטים נוספים? התקשרו אלינו! צרו קשר!

אולי יעניין אתכם גם:

דירות חדשות הן תענוג של ממש, הן ההוכחה לכך שאנחנו עובדים קשה, חוסכים את כספינו ופועלים אתו בתבונה, כזו שמאפשרת לנו ליצור קורת גג ראויה מעל ראשינו. במקרים מסוימים, אנשים רוכשים דירות קבלן חדשות, אך אינם לגמרי מרוצים מהעיצוב הנוכחי של הדירה שנרכשה. במקרים אלו ניתן להסתייע בשירות של מעצבת פנים שתיצור עבורנו את החזון העיצובי שראוי לדירתנו ולנו.

 רונית מרום, מעצבת פנים שעוסקת רבות בהובלה של תהליכי עיצוב ובנייה מורכבים, מאפשרת שיתופכם המלא בחזונה העיצובי בכל מקרה ומקרה, מקפידה על הפרטים הקטנים ביותר, וגמישה ברעיונותיה כדי לאפשר שילוב מושלם בין הדרך שבה הלקוח רואה את פני הדברים, לבין דרכה. עיצוב דירת קבלן מתחיל בבחירת המעצבת הנכונה, ממשיך בהובלת התהליכים באופן המקצועי ביותר תוך פיקוח תמידי, ונגמר בכם כשאתם מחויכים לנוכח דירת הקבלן החדשה שלכם, שעברה את השינוי המיוחל שכה ציפיתם לו. 

ייעוץ אדריכלי שינוי דיירים

שינוי דיירים דירת קבלן – כל מה שצריך לדעת

לעשות הכל בטיימינג הנכון  הטיימינג הנכון לשינויי דיירים הוא השלב בו הלקוח מנהל משא ומתן אל מול הקבלן וזאת טרם רכישת הנכס. שכן בשלב זה אפשר להשפיע במידה ניכרת על היקף המפרט הטכני בדירה, לכלול בחוזה סעיף אפשרות למימוש שינויים ולקבל אישור לשינויים בעלות מופחתת על חשבון הקבלן.

משא ומתן שלב המשא ומתן יעשה לאחר שהלקוח הבין את התכנית הסטדנרטית של הדירה ויודע מהם השינויים שבהם הוא מעוניין לבצע בדירה. כך כל התהליך שינוי הדיירים יעבור חלק ככל האפשר.

לאחר החתימה על חוזה הדירה, יש לבקש מהקבלן את התכנית של "שינוי דיירים דירת קבלן" על פיה תבוצע הבניה הסטנדרטית ואת המפרט הטכני של הדירה. חשוב להביא בחשבון שהקבלן ידרוש ששינוי הדיירים יתורגם ויוגש על גבי תכנית ביצוע  אדריכלית מפורטת עליה אנחנו במשרד מרום אחראים.

קרמיקה – טרם החתימה על חוזה הרכישה מומלץ לבקש מהקבלן לסדר טלפונים של  ספקי קרמיקה. כל קבלן יאמר  שהסטנדרט שלו גבוה, אך גבוה זה עניין יחסי . בכל פגישה עם הספקים, מומלץ להגיע עם הסט תכניות סופי של הדירה כדי שהבחירות יהיו תואמות לתכנון המקורי שלכם ולחסוך מכם פגישה נוספת ואי נעימות.

אלו הם הדברים שבדרך כלל תצטרכו לעשות בשלב זה

הזמנת  קרמיקה וכלים סניטריים עליכם לבחור את: הריצופים, הברזים, הכיורים וחיפוי המטבח. פגישה זו היא ה"כבדה" והמשמעותית ביותר ולכן.מומלץ לבצע אותה ראשונה, לפני כל שאר הספקים. בפגישה הזו אתם בוחרים את גווני הרצפה והקירות בחדרים הרטובים, דבר שיגדיר את אופי הדירה שלכם.

הקבלן נותן חבילת סטנדרט שאתם יכולים לבחור מהמבחר שלו, או לשדרג חלק מהמוצרים בתוספת תשלום לחברת הקרמיקה. באחריותכם לקבוע פגישה בחברת הקרמיקה ולסגור הזמנה. מקובל שיש 2 חברות קרמיקה שאפשר לבחור איפה לבצע את ההזמנה. בכל פגישה עם הספקים, מומלץ להגיע עם הסט תכניות סופי של הדירה כדי שהבחירות יהיו תואמות לתכנון המקורי שלכם ולחסוך מכם פגישה נוספת ואי נעימות.

הזמנת מטבח אתם נשלחים לסגור את הזמנת המטבח שלכם. בד"כ הקבלן מציע תכנון מטבח סטנדרטי אחד ושלא ניתן לשינוי, והבחירה שיש לכם היא לבחור את גוון חזית הארונות ולבחור ידיות. אם תרצו לשנות את תכנון המטבח הסטנדרטי ואפילו שינוי קטן, חברת המטבחים תזכה אתכם על מחיר המטבח הקבלני ותתמחר לכם את המטבח שאתם רוצים.

באחריותכם לקבוע פגישה בחברת המטבחים ולסגור הזמנה. מקובל שיש בין חברת מטבחים אחת לשתי חברות מטבחים שאפשר לבחור בינהם.

חשמל שקעי כח הם לרוב השקעים  היקרים ביותר. אפשר למצוא אותם בחללים  במטבח, חדרי שירות ומקלחת. כדאי לספור אותם כדי לבחון את ייעודם ולבדוק אם דרושות לכם נקודות נוספות. נקודות מחלף – גם אלה נקודות יקרות משום שהן נספרות כ-2 נקודות חשמל נפרדות. מומלץ להוסיף זאת בכל חדר שינה ובפרט בחדר הורים מכל צד של המיטה.

דלתות פנים רוב הקבלנים כוללים בסטנדרט דלתות בגווני עץ, ולא בצבע לבן. רובנו מעדיפים להתאים את צבע הדלת לצבע הקיר ולכן הבחירה הטבעית היא דלת פנים בצבע לבן. עובדה זו ידועה גם לחברות הדלתות המעלות את מחיר הדלת בגלל הביקוש הגבוה. לא מאמינים? נסו לבדוק מה ההבדל במחיר דלת לבנה לעץ חומה. בד"כ התוספת לצבע הלבן היא מאות שקלים לדלת.

מיזוג אויר – בקשו לקבל את מירב האינפורמציה בנושא מפרט מיזוג האוויר. ערכו השוואות מחיר עבור מוצרים זהים. בדקו מהו הזיכוי עבור יחידות המיזוג שמקבלים בדירה ומהי העלות לביצוע ההכנות הנדרשות עבור מערכות אלו בהנחה ותחליטו לשדרג או לרכוש מספק חיצוני לאחר מסירת הדירה. בדקו עוד מה מיקום יחידות המיזוג, גודלן ואיזה אביזרי גמר אתם מקבלים. נסו לקבל לא רק הכנות למזגן אלה גם את מזגן אם לא בסלון, לפחות בחדרים.

עבודות גבס – בדקו מהי העלות למ"ר שמציע הקבלן. הכינו תכניות עם מפרטי עבודות גבס וערכו השוואת מחירים מול בעלי מקצוע חיצוניים לשלב שלאחר מסי־רת הדירה .

אלומיניום – בדקו מהן עלויות שדרוג חלונות האלומיניום האם יש זכוכית חלבית באזורים רטובים ומהי התוספת לכך. האם אפשר לשנות כיון פתיחה של חלון והאם יש הכנות לביצוע רשתות נגד יתושים, או שיש סורגים בדירה. נסו לבקש מהקבלן רשתות בכל החלונות, מה שבד"כ לא מקבלים בעת חתימת החוזה.

עבודות אינסטלציה – לאיזה סוגי אינטרפוץ (מנגנון ברז) אתם זכאים? בדקו האם יש הכנות לברז מים וגז במרפסת שמש. בקשו מהקבלן שני ארונות רחצה עם כיור מקלחות, ולא אחד בד"כ כפי שהקבלן נותן.

זיכויים – אם משהו מהמגוון אינו מוצא חן בעיניכם, שמורה לכם הזכות לקבל זיכוי מהקבלן. לא מן הנמנע שתגלו שסכום הזיכוי נמוך מאוד בהשוואה למו־צרים דומים בשוק. ומלץ לנהל עם הקבלן משא ומתן על גובה זיכויים של פריטים הדבר יחסוך לכם זמן יקר וכאב ראש.

שינוי דיירים לדירה מקבלן

עיצוב דירת קבלן בהתאם לתקציב

אין ספק שהכיס מוביל ומנהל את רוב העולם (למעט אלו החיים בג'ונגלים מרוחקים אולי), וכך התהליך של עיצוב דירת קבלן חייב ללכת בד בבד עם מה שהתקציב של הלקוח מאפשר. במקרים מסוימים, אפשר להשתמש בחומרי גלם מסוגים שונים כדי לחסוך בעלויות, וכך לדוגמה: אם אתם תרים אחר יצירת מחיצות דקורטיביות בבית (כמו למשל מחיצה בין המטבח לסלון), יש לשקול את יצירת המחיצה באמצעות גבס, חומר אשר כמובן נוח וידידותי יותר עבור בנייה, אך גם זול משמעותית מבנייה של קיר מפריד וחוצץ.

מעבר לנושא היחסית מינורי (משמעותי פחות) של גבס אל מול בטון, קיימות אופציות רבות עבור עיצוב דירת קבלן, כך שעצה נכונה מצוות מומחים, תמיד יכולה לחולל הבדל משמעותי.

מושגים שכדאי להכיר בשינוי דיירים

תיק דייר – תיק דייר הוא הקלסר שמכיל את כל השינויים שהדייר ביקש. בתיק הזה תוכלו לראות את הטפסים שעליהם חתמתם כמו טופס אישור תכנית סטנדרט או טפסי בחירות הספקים. כמו כן, אפשר למצוא בו את התוכנית האדריכלית של הדירה שלכם, תוכנית האינסטלציה, תוכנית פריסות וכו'. 

מטריצות – מטריצות הן רשימות הכוללות את כל הכמויות של החומרים השונים שמהם יורכבו השינויים שביקשתם: כמו אריחי הקרמיקה, מספר נק' החשמל מסוג זה או אחר, כמו השקעים וכו'. המטריצות נמצאות אצל מתאם שינויי הדיירים, בדרך כלל על קובץ אקסל. דרך המטריצות אפשר לעשות מעקב מדויק אחר כל מה שרכשתם ולחשב בקלות את העלות של זה.

 מתאם שינוי דיירים  זהו האדם ממחלקת שינויי הדיירים שאיתו תיפגשו ודרכו תבצעו את כל השינויים שאתם רוצים. הוא זה שמחזיק בתיק הדייר שלכם והוא זה שמחויב להחתים אתכם על כל שינוי שתבצעו, ולאחר מכן, להעביר את השינויים לאתר הבניה, לקבלן הביצוע.

 מחירון שינויים – מחירון שינויים מוחזק אצל כל קבלן ודרכו תוכלו לדעת כמה צפויים לעלות השינויים שאתם מבקשים. מומלץ להחזיק תצלום של המחירון אצלכם. מחירון דקל – מאגר מידע ענק הכולל מחירים מעודכנים של אלפי פריטים בתחום הבניה וההנדסה האזרחית.

נערך ומפורסם על ידי קבוצת דקל המתמחה בהוצאת ספרות מקצועית בתחום הבניה והתשתיות. המחירון עולה כסף ובדרך כלל מי שמשתמש בו הם הקבלנים  כדי לקבל אמדן על עלויות הבניה. למה מחירון דקל גבוה ממחירון שיפוצים? הבניין הוא מערכת גדולה ומרכבת הן בתהליך הבניה והן בכל הגורמים העוסקים בא, את העבודות שאתם דורשים לעשות לרוב מבצעים קבלני משנה ולא הקבלן בעצמו (לדג קבלן חשמל) דברים שמוסיפים להתייקרות המחיר.

  האם אפשר לקבל הנחות? לרוב לא. למרות ההנחה הרווחת שהקבלן מרוויח מהשינויים שהדיירים מבצעים במהלך הפרויקט התשובה היא לא. הקבלן תמיד יעדיף למסור דירה ללא שינויים מאחר שהגשת הבניין לדייר בתוך לוח הזמנים ללא עיכובים או אפילו לפני הזמן יכול לחסוך לקבלן מיליוני שקלים ואף מזכות אותו בבונוסים מכובדים. דבר נוסף לקבלן יש קבלני משנה שמבצעים את השינויים בדירות והוא לרוב אינו מרוויח מהעבודה.  חיובים נוספים: בשינויים נוספים יתכן ותקבלו חיובים נוספים שהם נגזרת מהתכניות שבקשתם לבצע, כגון עלות תכנון ספרינקלרים לאחר שינוי מחיצות, תוספת עלות על מתזים, תוספת עלות לוונטה, קדיחת חורים לוונטה .ועוד. דברים אלו בד"כ קשורים בתקנים המחויבים ע"פ חוק. – שינוי דיירים אדריכל מומחה 

 5 טיפים לפני פגישה עם מחלקת שינוי דיירים מטעם הקבלן

לקראת הסוף נשאיר אתכם עם כמה טיפים שמאוד כדאי שתעקבו אחריהם, הם ימנעו הרבה אי נעימויות בעתיד !

1. להכין שיעורי בית בכל הנוגע לשינוי דיירים ומומלץ לקבל יעוץ אדריכלי בנושא:

לפני הפגישה עם מחלקת שינוי דיירים נסו ללמוד את התוכנית האדריכלית של הבית שלכם. יתכן שחלק מהדברים שאתם מתכננים לבקש כבר קיימים בתוכנית, ויתכן שיש דברים שחסרים, שכדאי מאוד להוסיף. הגיעו עם רשימה מוכנה של השינויים שאתם רוצים לבצע. 

2. קריאת החוזה עם הקבלן לפני שינוי דיירים:

קראו את החוזה שחתמתם עליו עם הקבלן ועברו על הפרטים החשובים הנוגעים לשינויים בדירה. בדקו מה בדיוק מגיע לכם במסגרת החוזה לדירה שלכם, ועל מה תצטרכו להוסיף תשלום. כך לא תפספסו פרטים שמגעים לכם ואת העלויות אשר דורש הקבלן עבור התוספות שאתם רוצים להוסיף.

3. לא לבזבז זמן:

 הימנעו מלדחות את השינויים האלו לתקופה מאוחרת יותר, לאחר שהדירה כבר נבנתה העלויות יכולות להגיע לפי 2 ויותר.

4. לכוון למקום הנכון:

 אם התקציב שלכם מוגבל העדיפו תמיד להתחיל בשינוי התשתית. שינויים אחרים, כמו רכישת גופי תאורה,  רהיטים וכו', אפשר לדחות.

5. האותיות הקטנות:

 תזכרו ושימו לב, לקבלן יש זכות לעכב את מסירת המפתח לדייר, אם ביקשתם שינויים כלשהם, בדרך כלל מדובר בחודשיים – שלושה.

לסיכום שינוי דיירים:

זכרו כי מחלקת שינוי דיירים הם מטעם הקבלן ולא מייצגים אתכם. על-כן, רצוי לקחת איש מקצוע שישרת את האינטרסים שלכם, יגרום לכם "לפתוח את העיניים" ויעזור לכם לחסוך הרבה מאוד כסף וכאב ראש. צריכים יעוץ? צרו קשר ונשמח לתת לכם מענה לכל בעיה. תוכלו לעיין עוד על התהליך שלנו כאן

תרצו לשתף?
Facebook
Twitter
LinkedIn
מאמרים נוספים...
דילוג לתוכן