מיהי האדריכלית ומעצבת הפנים?

אדריכלית ומעצבת פנים היא אשת מקצוע שעברה הסמכה כפולה – הן באדריכלות והן בעיצוב פנים. על כן, היא מכונה לעיתים קרובות "אדריכלית פנים". המאמר הבא יסביר את ההבדל בין אדריכלות לבין עיצוב פנים, ויפרט את מאפייני המקצוע המשולב: אדריכלות פנים.

מהו תהליך ההסמכה של האדריכלית?

אדריכלית מוסמכת היא כזו שסיימה לימודי תואר ראשון בארכיטקטורה באחת מהמוסדות המוכרים להשכלה גבוהה. בארץ, המוסדות בהם נלמדים מסלולים ללימודי אדריכלות הם: אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת אריאל, מכון "הטכניון" והאקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלצל". 

לימודי האדריכלות בארץ אורכים בין שלוש וחצי לחמש שנים, ובסופם בוגרי המסלול מורשים לתכנן בתים פרטיים בלבד. על מנת קבל הרשאה לתכנון מבנים בהיקף גדול יותר (כמו מבני ציבור גבוהים ובנייני מגורים), הבוגרים נדרשים לשלוש שנות התמחות נוספת ושבסופה בחינת רישוי.

שירותי אדריכלות – למה זה דרוש?

אדריכלית מומלצת יודעת לתכנן את המעטפת החיצונית של הבית הפרטי, דירת המגורים ואף הבניין כולו, בהתאם להעדפות הלקוחות ולשיקולים הנדסיים ועיצוביים. 

שירותי האדריכלות נדרשים לא רק במגזר הפרטי אלא גם עבור מבנים שונים במגזר העסקי, שכן גם בתי עסק, חנויות, משרדים ושאר מבני תעשייה ומסחר זקוקים לתכנון אדריכלי מוקפד.

מהו תהליך ההסמכה של מעצבת הפנים?

ניתן ללמוד תואר בעיצוב פנים בארץ במגוון מכללות אקדמיות (למשל המכון הטכנולוגי חולון, המכללה למנהל או שנקר) במסלול שאורך כארבע שנים. לחילופין, לקבל תעודה מקצועית בעיצוב פנים במכללות המקצועיות למיניהן, במסלולים שנמשכים בין חצי שנה לשנתיים. 

בכל מקרה, מעצבי פנים בעלי תואר או תעודה מקצועית רשאים לעצב ולתכנן חללים פנימיים במבנה בלבד, ולא את המעטפת החיצונית. חשוב מאוד שלא להתבלבל בין מעצבת פנים לבין אדריכלית פנים, שכן זו האחרונה מורשית גם לבצע תכנון של המעטפת החיצונית של המבנה.

שירותי עיצוב פנים – למה זה נחוץ?

שירותי עיצוב פנים נדרשים במצבים בהם לקוחות מעוניינים בעיצוב, שינוי או חלוקה מחדש של החללים הפנימיים במבנה מסוים. מעצבת פנים מומלצת יכולה לעשות הבדל של שמים וארץ בעיצוב חלל הבית, הדירה והמשרד.

אדריכלית פנים – מיהי למה היא משמשת?

כאמור, אדריכלית ומעצבת פנים מכונה לעיתים קרובות פשוט "אדריכלית פנים". אדריכלית הפנים אמונה למעשה על הפרויקט בכללותו – החל משלבי השרטוט ותכנון המבנה על הנייר, עבור בתהליכי הבנייה והפיקוח על הבנייה, וכלה בעיצוב חללי המבנה עד לפרט האחרון.

למה כדאי להיעזר בשירותי אדריכלית פנים?

הסתייעות בשירותי אדריכלית ומעצבת פנים מהווה את הפתרון המושלם עבור מי שמעוניין באשת מקצוע בעלת הראייה כוללת של צרכי הפרויקט, המאפשרת אחידות של חוץ ופנים המבנה. יתרון נוסף הוא ששכירת אדריכלות פנים מאפשר להימנע מבעיות, עימותים וחילוקי דעות שיכולים להיווצר כאשר לוקחים אדריכלית בנפרד ומעצבת פנים בנפרד. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.